BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Telfort Mobiel Internet - ROAMING WAARSCHUWING

Bijdrage door gebruiker
15-12-2012
1 reactie
Zoals je misschien weet, of niet weet, zit er aan de Mobiel Internet optie van Telfort een klein, maar potentieel zeer duur gevaar.

Bij het mobiel internet van Telfort moet je namelijk op je telefoon de optie 'roaming toegestaan' activeren. Op zich niet erg, het is maar een optie, maar deze kan dure gevolgen hebben. Zeker als je in de grensregio woont en regelmatig 'even' een buitenlandse antenne meepikt.

Even wat achtergrond informatie:
Telfort maakt gebruik van het netwerk van KPN. Dit betekent dat Telfort altijd gebruik maakt van een niet-eigen netwerk sinds het is overgenomen. Op zich is dit geen probleem aangezien Telfort geregeld heeft dat het KPN-netwerk het voorkeursnetwerk binnen Nederland is. Hierdoor zul je dus bij voldoende dekking niet op een netwerk van een concurrent uitkomen. Als je echter in de grensregio zit of zelfs de grens over gaat, zul je op een gegeven moment of regelmatig geen KPN netwerk meer kunnen ontvangen en dan stap je over op bijvoorbeeld een Belgisch of Duitse antenne.

Als je belt zul je hiervan niets merken, behalve dat je achteraf belminuten op je rekening vindt die niet binnen je abonnement vallen en volgens buitenland-tarief worden afgerekend. Vind ik acceptabel, aangezien ik een mobiele telefoon heb om mobiel bereikbaar te zijn en als dat toevallig in het buitenland is accepteer ik dit.

Als je nu echter mobiel internet bekijkt, dan wil je niet altijd dat je mobiel bereikbaar bent. Ik vind het geen probleem als dat mailtje 5 minuten later binnenkomt als ik even geen KPN netwerk heb. Ik heb er wel een probleem mee dat ik met een hoge rekening kom te zitten als ik net op de autoweg van Eindhoven naar Maastricht rijd en dan enkele keren op een Belgisch netwerk uitkom en net dan moet iemand me een 3MB mail sturen.

Het voordeel is: mobiele telefoon fabrikanten hebben dit probleem jaren geleden reeds erkend en een oplossing bedacht: Dataverbinding uit bij roaming (=niet op eigen netwerk). Mooi zou je zeggen. Aanzetten en klaar...

Helaas zit hier het probleem. Bij Telfort zit je altijd op een vreemd netwerk... Ook in de randstad met 100% KPN dekking. Je moet Roaming data dus altijd toestaan, waardoor je zodra je geen KPN bereik meer hebt gewoon data gaat gebruiken op het dure (buitenlandse) netwerk.

Bij deze aan iedereen de waarschuwing:
Als je bij Telfort mobiel internet in je abonnement hebt, kijk uit als je de grens over gaat. Op de site van Telfort vind je hierover niets tenzij je daadwerkelijk de toestelhulp gaat doornemen (en dan moet je geluk hebben dat het er bij benoemd is). Als je in de grensregio woont moet je niet vreemd opkijken als je factuur ineens veel hoger is.

Dit bericht (in uitgebredere vorm met persoonlijke helpdesk-ervaring) staat ook op:
https://forum.telfort.nl/mobiel-internet-256/telfort-mobiel-internet-roaming-waarschuwing-30433/#post312580
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.