BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

T-Mobile heeft mijn bestelling laten verdwijnen

Bijdrage door gebruiker
01-10-2010
3 reacties
Hallo,

Op 31 augustus heb ik via internet een Iphone 4 besteld bij T-Mobile, omdat ik er niet helemaal gerust op was heb ik meteen de volgende dag gebeld met de klantenservice. Er klopten namenlijk enkele bedragen niet op het bestel formulier. Dit bleek te kloppen, maar ik moest me geen zorgen maken dat zou goed komen.

Toch nog maar een keer gebeld, en volgens de volgende medewerker klopte het toch niet, maar ze heeft de bestelling verwijderd en een nieuwe aangemaakt en gelijk maar de ingangsdatum veranderd omdat er een levertijd van 4 weken was. Dus mijn nieuwe abonnement zou dan 30 september ingaan.

Vandaag nog een keer gebeld en mijn hele bestelling schijnt verdwenen te zijn door een systeemfout. De aanbieding geld nu niet meer en ik kan naar mijn telefoon + abonnement fluiten.

Mag dit? Ik heb al een bevestiging per brief van t-mobile gehad. Het lijkt me toch niet dat ze dit zomaar kunnen en mogen doen?

Dank voor het lezen en uw antwoorden.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.

Antwoorden (0)