Hallo,
Ik heb een vraag. Ik zit hier met de eerste versie van de Playstation 3. Deze heb ik aangeschaft op 26 mei 2008.
Nu heb ik problemen dat ik de foutmelding 80010514 krijg bij het starten van FIFA 11.
Fifa 11 heb ik gisteren nog kunnen spelen. Vandaag wilde ik weer een uurtje ff ballen, maar nu wordt ik dus geconfronteerd met de bovengenoemde foutcode.
Na wat onderzoek op verschillende fora, heb ik wat technische stappen gevolgd.
1 ik heb de game data en save games compleet verwijderd.
2 De playstation "gereset" middels het inhouden van de powerknop. Dit is geen full system reset, maar zou toch invloed moeten hebben op de persoonlijke settings van het apparaat.
3 Ik heb een ander spel geprobeerd-> FIFA 10, COD MW2. En deze 2 spellen kan ik gewoon spelen.
Na nog meer zoekwerk op het internet ben ik ook tegengekomen dat de bovengenoemde foutcode te maken zou hebben met de laser van de blueray speler. Het zou dus zo zijn dat ik te maken zou hebben met het veelbesproken laser probleem van de 1st gen playstation 3.
Nu ben ik wel van plan om Sony eens te gaan bellen en hun dit probleem voor te leggen, maar ik ben bang dat ze meteen komen met het feit dat er vervanging nodig is en dat dit uiteraard betaald moet worden.
Natuurlijk wil ik de eventuele extra tips en support stappen van sony uitproberen, mocht dit het probleem oplossen. Echter zit er een redelijke kans in dat ik met een "bijna dode" laser te maken heb en dat dit apparaat en vervanging toe is.
Ter informatie: Ik gebruik de playstation ongeveer 12 uur per week. Meestal is dit in de avond uren even een uurtje spelen en soms in het weekend eens een uitgebreide sessie. Het is dus niet zo dat de playstation veel geleden heeft. Ook staat deze op een plank boven de TV helemaal vrij van obstakels in de open lucht. Hitte kan dus makkelijk afgevoerd worden.
Hoe zou ik dit het beste aan kunnen pakken?