BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

KPN Bundeltegoed en wijzigingen.

Bijdrage door gebruiker
19-02-2010
Deze post is gesloten
Deze post heeft een reactie
1 reactie
Hallo.

Ik heb problemen met KPN. Ik heb al een aantal jaren een abonnement bij KPN (sim only). Dat is altijd goed gevallen, tot het moment van afgelopen maand dat ik het weer over moest zetten. Daarvoor heb ik weer hetzelfde abonnement gekozen; flexibel sim only en nu bleek dat mijn oude beltegoed ineens weg is (let op: meer dan 20 euro, mijn partner idem) en dat het beltegoed niet langer blijft dan 1 maand. Hoe kan dat? Waarom word dit gedaan en waarom worden klanten niet op de hoogte gesteld. Ik vind het schandalig dat op die manier worden opgelicht en geld afhandig worden gemaakt, door voor iets te betalen wat we niet gebruiken. Voorheen bleek het altijd maanden geldig, waardoor je wat meer kon spreiden.

Kan iemand mij advies geven wat ik het beste kan doen? Ik heb al een klacht ingedient bij KPN (al heb ik daar niet veel vertrouwen in)

Alvast bedankt. Gr. Loesje.
Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.

Antwoorden (0)