BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

E-mail probleem

Bijdrage door gebruiker
  •  
  •  
13-01-2007
  •  
26 antwoorden
  •  

Hallo Collegae,

Ik heb een probleem met mijn e-mail. Ik heb een drietal e-mail accounts op mijn oude PC'tje (Win98SE): een hotmail, een planet.nl en een icompany.nl-account. E-mail draait op OE6.

De eerste twee accounts ontvangen mail zonder problemen, de laatste echter geeft continu de melding:

Het maken van een verbinding met de server is mislukt. Account: 'mail.icompany.nl', Server: 'mail.icompany.nl', Protocol: POP3, Poort: 110, Beveiligd(SSL): Nee, Socket-fout: 10060, Foutnummer: 0x800CCC0E

Firewall reeds uitgeschakeld, maar dit geeft geen effect. Verzenden van e-mail lukt wel. Support.microdoft.nl snap ik geen donder van en sowieso lukken de daar geplaatste instructies mij niet. OE6 opnieuw geinstalleerd: zelfde probleem. Thunderbird draait ook op deze PC en hier kan ik wel verbinding maken met mail.icompany.nl. Het irritante is echter dat ik ooit de beide e-mail programma's zodanig heb geinstalleerd dat alle berichten op de server blijven (ik krijg via Thunderbird meer dan 9000 berichten binnen en daar loopt Thunderbird weer op vast).

Hoe krijg ik OE6 weer zover dat hij de server mail.icompany.nl weer pakt?

Mvgr - B

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.