Op 30 juni 2011 heb ik een abonnement bij Telfort besteld. Direct (dus binnen zeg.. één minuut) werd onder orderstatus de volgende melding zichtbaar:
"Wij hebben uw aanvraag voor een abonnement van Telfort ontvangen. Voordat wij kunnen overgaan tot acceptatie, wordt conform artikel 2.5 van de algemene voorwaarden op basis van de door u verstrekte persoonlijke gegevens een risico-analyse uitgevoerd. Op basis van gegevens die verstrekt zijn door externe bronnen heeft Telfort besloten uw aanvraag niet te accepteren. etc... etc..."
Gezien de snelheid waarmee de melding verscheen (direct) lijkt me het onwaarschijnlijk dat er daadwerkelijk uitgebreid onderzoek is gedaan. Er is bovendien geen enkele reden waarom ik een bovengemiddeld hoog 'risico' zou zijn. Op internet zijn er meerdere mensen met exact hetzelfde probleem. Ik vermoedt dan ook dat het gaat om het volgende: mobiel internet dat is besteld vóór 1 juli is nog echt onbeperkt, hierna zijn er (vrij strenge) datalimieten ingevoerd hetgeen voor Telfort veel goedkoper is. Telfort gebruikt nu deze bepaling in hun algemene voorwaarden om klanten te dwingen een nieuw abonnement af te sluiten mét datalimiet (en hoge kosten als deze wordt overschreden). Het zonder goede reden weigeren van het voldoen aan een gesloten overeenkomst lijkt mij onwettig.
Ik zou graag het abonnement en de telefoon, zoals besteld, alsnog ontvangen. De helpdesk stuurt mij van het kastje naar de muur. Welke stappen kan ik ondernemen?
Alvast hartelijk dank!