BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Onnodige reparatie ford transit

Bijdrage door gebruiker
05-03-2012
Reageer
Mijn transit bus lekte koelvloeistof en stuurbekrachtigingsolie. Het lekken van de olie was minimaal.
In 2 dagen stilstaan ongeveer tegrote van een euro. Het lekken van koelvloeistof wat meer.

Bij de ford garage vertelde men dat de waterpomp en stuurbekrachtigingspomp 1 unit is en die is stuk.
Dit zal vervangen moeten worden en de kosten €.950,00.

Tijdens reparatie ondekte men dat er een aantal bouten los zatten en ze hebben deze aangedraait.
Ze hebben de unit niet vervangen en gezegd dat ik eerst maar even een week moet kijken of het lekken over is.

De volgende ochtend echter was het lekken van met name de koelvloeistof erger dan daarvoor en ik had de indruk dat de olie niet meer lekte.
De ford dealer adviseerde om toch de unit te vervangen met een kostplaatje van €.950,00

Na reparatie kraakte mijn stuur met insturen en het lekken van koelvloeistof was niet verholpen maar eerder erger.
De ford dealer houd het op een fabrikage fout van de unit en ze gaan een andere plaatsen(garantie)

Nu is de transit voordat de unit is vervangen in een andere garage geweest voor onderhoud en daar hebben ze een rubber vervangen in het koelsysteem wat de lekkage veroorzaakte.

De transit lekt dus geen olie meer(was al opgelost door de losse bouten aan te draaien)en lekt ook geen koelvloeistof meer door het vervangen van een rubber(kosten €.2,00)
Het vervangen van de unit en de reparatie van €950,00 was dus helemaal niet nodig geweest.

Kan ik nu, ondanks dat er nu wel een nieuwe unit in zit, mijn geld terug eisen?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.