Als student heb ik een weekendOV. Nukan er metde weekOV van 16 julitot 16 augustus niet gratis maar met korting gereisd worden. Maar de weekendOV heeft niet zo'n beperking voor de weekenden in die "vakantie'" (voor mij nl. geen vakantie maar okay) periode (het staat niet op de kaart, op de IB-groep website etc).
Afgelopen zondag ben ik naar Amsterdam gereisd (met de trein en bus gratis) en daar in de tram moest ik toch stempelen terwijl ik normaal gesproken gratis zou moeten reizen. De 3 medewerkers die ik in totaal op de heen en terugweg ben tegengekomen beweerde dat ik niet gratis kon reizen in de vakantieperiode. Ik vind het echt niet erg om een paar strippen af te stempelen maar ik vroeg me af wie er eigenlijk gelijk heeft. Is het zo dat ze bij GVB andere regels hebben dan bij de NS en connexxion?Ik heb GVB ook gemaild om te vragen hoe het zit en dit is het anwoord dat ik ontving:
"Tijdens de grote vakantie tot 16 augustus 16.00 uur zijn de OV studentenkaarten niet geldig. Dit is een landelijk besluit."
Nu vraag ik me af: Wie heeft er gelijk?
Alvast bedankt!