Afgelopen vrijdag heb ik mijn auto een Peugeot 307CC bij Nefkens op de Meijewetering 19 in Utrecht gebracht voor een APK keuring.
De dag erna op zaterdagmiddag ging ik hem weer ophalen.
Toen ik bij de auto kwam zat er een schade aan de deur aan de bestuurderskant.
Het is een flinke deuk en natuurlijk verwachtte ik dat het gewoon op een normale manier opgelost zou worden en dat de schade dus gemaakt werd op hun kosten.
Ik ben gelijk weer naar binnen gelopen en heb het gemeld bij de verkoper [Edit redactie] die mij even ervoor geholpen had met afrekenen van de APK keuring.
Hij is dus meegelopen en heeft de schade bekeken en riep daarna een ander erbij (ik vermoed zijn chef).
Ze hebben de schade met zijn 2en nog eens bekeken maar begonnen al gelijk met slap geneuzel van er zit vuil op de schadeplek en dat zou daarom ook weleens oude schade kunnen zijn.
Er zat inderdaad een beetje vuil op de schadeplek wat ik er met mijn hand afveegde.
De verkoper [Edit redactie: geen privégegevens plaatsen alstublieft] begon toen gelijk stemverheffend te praten met "ja je veegt nu het vuil weg maar het zat er wel dat is zeker".
Hij insinueerde duidelijk dat het volgens hem oude schade was en dat vroeg ik hem ook of hij dat beweerde want ik voelde de bui al hangen waar hij naar toe wilde.
Hij zei "ik zeg helemaal niks maar constateer alleen dat er vuil op zat".
Maar zijn toon waarop hij dit zei, zei me al genoeg.
Dat er precies op dat plekje een beetje vuil zat en niet erom heen bewijst volgens mij juist dat dat beetje vuil afkomstig is van het voertuig wat tegen mijn auto is aangereden
Hij heeft er een foto van gemaakt en zei dat hij het maandag (vandaag), omdat de werkplaats om 13.00 uur sluit op zaterdag, aan de monteurs zou vragen of die ergens van wisten en zou me dan gelijk bellen.
Nu heeft hij net gebeld en het antwoord was waar ik al bang voor was.
De monteurs beweren volgens hem dat de schade er al zat toen ze er aan begonnen.
Omdat ik 100% zeker weet dat die schade er niet zat zei ik dat ze liegen dat ze barsten.
Toen ik vroeg hoe we dit gaan oplossen ze hij dat dit in ieder geval niet door hun opgelost gaat worden.
Ik zei je hoort hier nog wel van en heb gelijk de verbinding verbroken voordat ik dingen ging zeggen die je beter niet kan zeggen.
Inmiddels had ik ook al contact met mijn eigen verzekering gehad en die meldde me dat ik een schadeformulier met hun moest invullen en dat zij het dan verder gingen behandelen.
In het ergste geval word ik zelf aansprakelijk gesteld en ga ik van trede 19 naar trede 13 en dat is nog steeds 70% no-claim.
Het gaat mij dus niks kosten behalve de schade vrije jaren.
Maar dit is gewoon een principe kwestie want ik wil niet opdraaien voor de schade die door garage Nekens op de Meijewetering 19 in Utrecht is aangebracht.
Heeft iemand misschien tips hoe ik hier mee om moet gaan want ik wil het er niet bij laten zitten.