De lokale Jumbo hier verkoopt strooizout. Handig. Eén zak kost slechts €1,99 en er zit 5kg zout in. Wanneer je op het label kijkt zit er NaCl in, oftewel wat we in de volksmond 'keukenzout' noemen. Maar er staat ook uitdrukkelijk op de verpakking dat het zout niet geschikt is voor consumptie. Da's dan weer jammer.
Maar wat kost een kilo keukenzout eigenlijk? Doorgelopen naar het betreffende vak waar twee merken staan: Het A-merk en het eigen merk. De prijs varieert tussen 28ct en 33ct per kilo.
Terug naar het strooizout: €1,99 / 5kg = 40ct/kg
Dus strooizout is bijna 43% duurder, het is hetzelfde spul als keukenzout dus het dooit sneeuw en ijs net zo goed, maar het is alleen niet geschikt voor consumptie?
Eh? Waarom verkoopt Jumbo zakken strooizout als hetzelfde spul een eindje verderop 42% goedkoper in de winkel staat?