BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Ik heb een aanmaning gekregen zonder herinnering

Bijdrage door gebruiker
05-01-2016
58 keer bekeken
8 reacties
Hallo!

Ik heb via prachtigkado.nl een item besteld en was vergeten deze op tijd te betalen. Nu heb ik, zonder enige herinnering gehad te hebben, een incassobureau op mijn dak gekregen die gelijk aan het dreigen waren met gerechtelijke stappen. Gelijk heb ik het verschuldigde bedrag overgemaakt om er maar vanaf te zijn. Het item kostte 20 euro en met de incasso-kosten er bovenop werd dit 60 euro.

Op internet blijkt het zo te zijn dat dit bedrijf vaker dit soort vage dingen doet en meerdere mensen hier de dupe van zijn.
Via de e-mail en telefonisch krijg ik geen duidelijk antwoord aangezien ze mij vertellen dat ze nergens vanaf weten.
Volgens het incasso-bureau hebben ze via de mail een herinnering gestuurd, maar in mijn inbox heb ik geen enkel mailtje van ze gekregen.
Wat kan ik hiermee?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.