BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Waarom smaken haricot verts tegenwoordig als sperciebonen?

Bijdrage door gebruiker
03-05-2017
210 keer bekeken
8 reacties
Het laatste half jaar is het ontzettend moeilijk om échte haricot verts te kopen. Niet bij A.H., niet bij de Lidl of Aldi.

Een echte haricot vert is een héle dunne rechte boon, de huid is enigzins fluwelig en slap en smaakt anders dan een spercieboon maar de haricot verts die je tegenwoordig kunt kopen zijn eigenlijk dunne rechte sperciebonen en smaken ook naar sperciebonen, ze "piepen" in je mond als je er op kauwt. Een haricot verts "piept" niet.

En nu weet ik wel dat een haricot verts het Franse woord is voor spercieboon maar vroeger was er een duidelijk verschil tussen deze twee wat smaak en uiterlijk betreft.

Ik heb het idee dat als ik nu in de supermakt "haricot verts" koop ik eigenlijk dunne sperciebonen koop die bijna 2x zo duur zijn als gewone sperciebonen.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.