Sinds 1,5 jaar woon ik in een 4-kamer appartement, 72m3 oppervlak, op de 8e verdieping. Boven mij is nog een laag. Ik woon op het hoekje van de flat, waarbij mijn 'buurman' het trappenhuis is.
Het gasverbruik valt vies tegen, dus ik was aan het kijken naar de gemiddeldes van verschillende woningsoorten. Mijn gasverbruik afgelopen jaar was 1500m3. Dus dan toch hoekwoning?
Nog wat gegevens:
Dorpjein het midden van Brabant.
BJ 1986, dubbelglas. Geen idee wat de isolatie van de muren is. De hele dag de zon op de woonkamer, waar ook de thermostaat hangt. Deze ruimte is overdag lekker warm, rest van het huis koud. Radiatoren met ouderwetse draaiknop, geen slim gebeuren. Verwarmingen op ongebruikte kamers staan dicht, alleen open in woonkamer / keuken / hoofdslaapkamer en slaapkamer dochter als ze er wil slapen.
Woonkamer is het verste weg van de CV, de rest van het huis is een sauna voordat die eindelijk eens op temperatuur komt.
Nefit HR Smartline, eco tapwater, verwarming 60°C. Thermostaat standaard op 18°C.
4x per week 15min douchen. Dagelijks op gas koken, simpele gerechten (pasta / aardappels, saus uit blik / groente, vlees).