BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Veel stroom verbruik

Bijdrage door gebruiker
21-11-2010
6 reacties
Hallo allemaal,

Ik heb een vakantiehuis van 70 m2 begane grond, 2 slaapkamers, Ons gezin bestaat uit alleen mijn man en mij.
Nu is hier het stroomverbruik erg hoog 4500kWh. Na overleg met Nuon hebben wij alle apparatuur vernieuwd voor A+++ echter geen verschil in verbruik, het was zelfs 150kWh hoger, oktober 2009 nogmaals overleg gehad alle verlichten veranderd in LED binnen en buiten. Wederom nu 350kWh verbruik hoger. Wij hebben hier maar 20 amp aansluiting en ik kan ook niet bv. de wasmachine, droger en verwarming aanzetten dan klapt de zekering er al uit.

De KEMA erbij geweest en deze hebben een test uitgevoerd die aangaf volgens de test dat de meter te langzaam liep en wij dus eigenlijk nog veel meer stroom had verbruikt maar dat dit niet geregistreerd is door de meter. Het betreft hier een ongeijkte meter fabricage oostblok 1959, die niet voor handelsdoeleinden gebruikt mag worden. Die meter is wel direct vervangen in feb. en in juli hadden we een totaal verbruik van een jaar 3009kWh wij helemaal blij maar het jaar erop weer hetzelfde en nog hoger 4987kWh verbruik.

De meter staat 10 meter van mijn huis in een ijzerenkast open en bloot in weer en wind en is niet toegankelijk voor ons en niet is geïsoleerd. Mijn meter zit direct tegen de zijkant aan.
Hier staat niets op standby en laptop gaat uit bij niet gebruik.

Mijn buurvrouw een oudere dame op leeftijd heeft hetzelfde probleem alleen die krijgt een verbruik van 9057 kWh verbruik. Ook andere buren met een klein chalet die ze alleen in de vakantie komen hebben dit soort verbruiken. Die hebben het vergeleken met van hun gewone huis waar sommige een 3 verdieping huis hebben en nog niet het verbruik hebben wat wij hier allemaal hebben.

Wij hebben een rechtszaak lopen erover, maar Kema gaf aan dat de meter te langzaam zou lopen, ook gaf deze meneer tegen de rechter aan dat het niet uitmaakt hoe warm of koud het wordt in de meterkast. Nu geeft de rechter ons de opdracht te komen met een specialist om het tegendeel te bewijzen..... Ik heb op internet een stuk gevonden over de testen die uitgevoerd moeten worden als er aan de hand is wat bij ons is maar dat is niet gebeurt er is 1 test van 2 minuten uitgevoerd.

Wat ons ook opvalt is dat al zetten we de led verlichting uit er toch nog heel zwak licht schijnt.

Is er iemand hier die hier verstand van heeft want wij weten het nu echt niet meer.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.