BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Is deze vloer goed geschuurd en in de olie gezet?

Bijdrage door gebruiker
07-06-2015
15 reacties
Beste lezers,

Recentelijk heb ik mijn massief eiken vloer laten schuren om vervolgens in donkere twee componenten olie te laten zetten. Ik twijfel tamelijk aan het resultaat.

Afbeelding 1 laat volgens mij swirls zien van de boets/boen machine. Vraag is dus, is dit acceptabel?
Afbeelding 1

Afbeelding 2 laat zijn dat tegen de richting van de planken in, dus van links naar rechts, er een soort wolken/strepen in te lijken zitten. Donker en licht verschillen horen vanzelfprekend bij een eiken plank. Maar volgens mij moeten die veroorzaakt zijn door de nerven en noesten. In dit geval lijkt het gewoon of er willekeurig donkere en lichten vlekken/strepen in zitten. Vraag wederom is of dit acceptabel is:
Afbeelding 2

Tot slot is afbeelding 3 het resultaat als ik er met een doekje overheen veeg. Wederom, is dit normaal? De olie heeft een droogtijd van 12 - 24 uur volgens de fabrikant. Het is nu ruim 48 uur geleden en alles wat in aanraking komt met de vloer wordt zwart.
Afbeelding 3

Ik ben erg benieuwd naar de mening van anderen. Zowel leken als deskundigen. De reacties op deze vraag vormen belangrijke input voor het gesprek wat ik nog wil hebben met de uitvoerder.

In elk geval bedankt voor de moeite van het lezen!


Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.