BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Probleem met zorgverzekeraar

Bijdrage door gebruiker
14-09-2010
20 reacties
Een tijdje geleden ben ik door mijn zorgverzekeraar aangemeld bij het CVZ. Beetje jammer, want ik had al aangegeven op welke wijze en op welk moment ik de achterstanden zou gaan inlopen. Helaas hebben ze dat dus niet afgewacht. De lopende premie wordt geïnd door het CVZ (+ boete). Voor de achterstanden geldt een betalingsregeling bij een incassobureau.
Ik heb inmiddels aan het incassobureau de hoofdsom, rente en de kosten volgens rapport Voorwerk II betaald. De gevorderde registratiekosten en de daarover berekende BTW heb ik geweigerd te betalen.

Nu wil ik uiteraard terug naar de normale situatie, en daar gaat het mis. De zorgverzekeraar stelt dat er nog een bedrag openstaat en dat zij dus geen afmelding bij CVZ gaan doen. Mijn bewijs dat ik de vordering betaald heb, minus de registratiekosten, doet daar volgens hun niets aan af. Bij het CVZ wordt gesteld dat alleen de zorgverzekeraar een afmelding kan doen. Bezwaar of beroep tegen een besluit is niet mogelijk.

Nu kan ik die €30 natuurlijk wel betalen, dan ben ik overal van af. Maar ik wil eigenlijk weigeren om een incassobureau te spekken. Ik kan ook de zaak voorleggen aan een rechter of het SKGZ, maar dat betekent extra kosten, de boetepremie van het CVZ loopt gewoon door, en zo’n vonnis of bindende uitspraak heeft een uiterst onzekere afloop. Of vergeet ik iets en zijn er andere mogelijkheden om de zorgverzekeraar te dwingen mij af te melden bij het CVZ zonder dat ik die onterechte kosten moet gaan betalen?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.