BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Degiro levert schandelijke wanprestatie en komt ermee weg! Doe er wat aan Kassa!

Bijdrage door gebruiker
18-08-2023
8 reacties
Sectie 7.2.2 van de cliëntovereenkomst staat duidelijk beschreven dat Degiro een account dient te deblokkeren als de cliënt daarom vraagt.
Degiro is talloze keren gewezen op hun verplichting. Degiro heeft dit legitieme verzoek compleet genegeerd. Dit staat vast als een overtreding van de overeenkomst. Vervolgens, om hun eigen wanprestaties en falen te verdoezelen sluiten ze mijn account.

Daarbij heeft Degiro zich ook schuldig gemaakt aan een aantal andere zaken:
- Degiro heeft valse informatie verstrekt. - Degiro heeft de boel willens en wetens tegengewerkt door mijn legale informatieverzoeken te negeren en andere (cases van derden) binnen enkele minuten wel te beantwoorden. Hier is genoeg belastbaar bewijs voor verzameld. - Degiro weigert benodigde informatie te verstrekken die nodig is voor een fatsoenlijke overdracht. - Degiro (als "execution only broker") heeft niet geauthoriseerde transacties uitgevoerd en mij schade toegebracht.
Het staat wat mij betreft vast dat Degiro hier verwijtbaar heeft gehandeld. Toch?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.