BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Vroegtijdig opzeggen levensverzekering DSB

Bijdrage door gebruiker
05-11-2007
7 reacties

Ik heb in november 2003 het welbekendedoorlopend krediet afgesloten bij de DSB bank met daarbij een overlijdensrisico verzekering dat bij mijn krediet werd opgeteld. Dit was een bedrag van 2599 euro over een periode van 90 maanden.

Omdat ik mijn DK ergens anders heb onder gebracht is deze verzekering voor mij niet meer nodig. Mij werd verteld dat ik de verzekering kon opzeggen per november 2008 (periode 5 jaar) en dat ik dan nog geld terug zou krijgen.

Dat leek mij wel aardig, want uiteraard baal je behoorlijk dat je ooit zo stom bent geweest om zo'n krediet af te sluiten met daarbij een gigantisch dure verzekering, dus zodoende.

Nu kreeg ik een brief dat deze opgezegd kan worden per november 2008 en dat ik naar verwachting een restitutie van 275 euro teruggestort zal krijgen. Maar hoe kan dat dan? Ik begrijp het gewoon niet.

Ik bereken het namelijk zo: 2599/90 maanden = 28,88 per maand.

Als er nog drie jaren, dus 36 maanden overblijven, dan zou het toch 28,88 euro x 36 maanden = 1039 euro restitutie moeten zijn?

Hierover heb ik nevraag gedaan bij de DSB, en zij vertelde mij dat het uitte kerenbedrag van 275 euro goed berekend is. Zij zullen mij een uitleg per brief nasturen.

Ik voel mij alweer zo bedonderd en benadeeld.

Is het werkelijk zo dat ik hier niets tegen in kan brengen?Dat zou betekenen dat ik maar 7,60 euro van mijn maandpremie van 28,88 euro terug krijg en dat ik naar de rest kan fluiten.

Ik heb geen verstand van verzekeringen, maar dit klinkt toch niet logisch?

Kan iemand mij adviseren?

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.