BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Canon Ixus V3 - Geen normale garantie vraag

Bijdrage door gebruiker
27-02-2005
2 reacties

Beste lezer,De situatie is als volgt:-Camera is 18 maanden oud-Menu scherm functioneert niet meer-Garantie volgens electronica keten is reeds verlopen naeen jaar-Kosten voor reparatie, 160,- Euro-Canon heeft zelf ooit gezegd(?) dat de levensduur van een digi camera 8 jaar is(?)-1e Beklagbrief al verstuurd aan Electronicaketen(incl. verwijziging naar nieuwe Wet en verwijzing dat de fout niet door mij zelf veroorzaakt is)Dit is hun schriftelijke reactie:----------Omdat de reparatie wordt uitgevoerd buiten de fabrieksgarantie zal een gedeelte van de kosten voor uw rekening komen.Door de UNETO, branche-organisatie voor de electronische detailhandel is een tabel opgesteld met gebruiksduurverwachtingen voor diverse productgroepen. De ervaring leert dat de Stichting Geschillencommissies deze richtlijnen doorgaans hanteert voor het beslechten van geschillen.De technische levensduur van apparaten kan langer zijn dan de economische levensduur. Immers producten worden financieel afgeschreven over een bepaalde periode.De indicatie voor digitale camera's m.b.t. de economische levensduur is twee jaar.Gezien de leeftijd van uw camera zou u nog een klein gedeelte van de kosten terug kunnen krijgen. Omdat wij ons uw teleurstelling kunnne voorstellen zijn wij bereidt 50% van de totale reparatiekosten te vergoeden, mits het defect het gevolg is van een fabrieks- of produktfout. Wanneer u gebruik wenst te maken van dit aanbod adviseren wij u de prijsopgave van de reparatie ter akkoord te geven. Na reparatie en betaling in de winkel verzoeken we u de originele reparatie nota en aankoopbewijs op te sturen naar ons en vergeet niet uw bankrekeningnummer te vermelden...----------

Dank voor het lezen van bovenstaande tekst. Echter hoe moet ik nu reageren, het is toch belachelijk dat ik eerst moet betalen voordat ik iets terug krijg? En hoe bepalen ze achteraf (na de reparatie?) of het een fabrieksfout was?Is de levensduur van mijn toen dure (450,- Euro)Ixus inderdaad maar twee jaar?Met vriendelijke groet en nogmaals dank voor uw tijd!

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.