BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Goedkope providers weigeren internet aansluiting in buitengebied

Bijdrage door gebruiker
04-08-2016
18 reacties
Ik woon in Voorthuizen in het buitengebied, waar in de zomermaanden meer dan een miljoen recreanten verblijven.
De enige manier om internet te ontvangen in het buitengebied, is via de KPN telefoon kabel.
Veel vaste huizen en recreatie huisjes staan ver van een distributiepunt af en hebben daardoor een zeer lage internet verbinding.
Zelf mag ik blij zijn als ik 3,5 Mb download snelheid haal.
Nu heb ik een verbinding bij XS4ALL en betaal daarvoor € 43,50 per maand. Dit is voor een verbinding tot 50 Mb download en 5 Mb upload.
Dus voor 3,5 Mb download betaal ik nu € 43,50 terwijl de goedkope aanbieders hiervoor € 20,00 tot € 26,00 rekenen.
Echter als ik mij aanmeld bij een goedkope provider, krijg ik te horen dat zij mij geen aansluiting willen geven, omdat mijn download snelheid te laag is.
Hierdoor ben ik alleen afhankelijk van KPN of XS4ALL en moet duur betalen voor lage snelheid.
Het lijkt wel op een afspraak tussen de grote providers en de kleine providers.
Terwijl de regering extra geld heeft gegeven om de verbingen in het buitengebied te verbeteren, is dit geld gebruikt om glasvezelkabel neer te leggen in de dorpen, waar de mensen overigens al een redelijke snelheid hadden, omdat zij veel dichter bij het distributiepunt zitten.
Wat zou ik kunnen doen, behalve te verhuizen naar het dorp, om toch een snellere verbinding te krijgen.

Ditzelfde geld ook voor de GSM verbindingen, ook een slecht bereik.



Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.