Twee jaar terug kreeg ik van TT bericht dat zij stopte met nieuwe kaarten. Mijn apparaaat verouderde dus.Omdat dit exemplaar werkt via Tomtom home kan ik daar (klandistien)alsnog nieuwe kaarten op zetten,en die functioneren nog uistekend!!!!! (dus wat Tomtom beweert, nameljk dat de nieuwe kaarten er niet meer op passen, klopt gewoon niet!!!)
Nu kreeg ik deze week van TT het bericht dat ook mijnandere apparaat (voor een andere auto)geen nieuwe kaarten meer krijgt. Hij functioneert nog uitstekend, heeft veel geheugen, kortom nog een prima apparaat. Maar deze werd geupdated via TOmtom my drive, dus daar kan ik zelf geen kaarten opzetten. Ik voel me door Tomtom flink belazerd en koop naar NOOOOOOOOOOIT meet een nieuw apparaat.
Moet kassa dit niet eens aan de orde stellen in haar programma en proberen TT op andere gedachten te brengen. Want de niuwe kaarten kunnen er gewoom op maar TT wil dat je een nieuw apparaaat koopt terwijl de oude nog meer dan uitstekend is!