Beste iedereenAfgelopen donderdag (7 mei 2009) ging het lampje Waarschuwingslampje van de motor van mijn Ford Focus 3-2005 knipperen. Op vrijdag ben ik na overleg met de garage langzaam naar de garage gereden. Daar hebben ze gekeken wat het probleem was.Het probleem: een bougie die vastgeroest is. Nu is het een bekend probleem bij de Ford Focus uit dit bouwjaar dat de ruitensproeiers lekken en die lekken dan naar de bougies, waardoor de bougies in het water te komen staan.
Oplossing:
terugslagklepjes in de slangetjes van de ruitensproeiers en een afdekkap boven de bougies. Nu bestaat die afdekkap niet voor mijn type motor (1.6, 16v), maar het alternatief is een afdekkap van Volvo. Maar vandaag kreeg ik te horen dat de reparatieminimaal €2.000
gaat kosten. Want het probeem gaat net wat verder dan bovenstaand omschreven.Wat is het echte probleem?
De oorzaak van de doorgerotte bougies zijn kapotte koelvloeistofdoppen in de cilinderkop. Met het loshalen van de bougies is de bougie compleet afgebroken, de schroefdraad in de cilinderkop blijven zitten en daardoor ligt er wat op de zuiger. Nadat ze de bougies eruit hadden gehaald, lieten ze het even rusten en ze zagen het koelwater weer bij de bougies opkomen.Oplossing:
cilinderblok eraf halen, 2 nieuwe koelvloeistofdoppen erop en het zou over moeten zijn. Maar de distributieriem en de pakkingen e.d. moeten ook worden vervangen... kosten minimaal €2.000,-Maar ze kunnen pas de schade zien als de cilinderkop eraf is, dus het zou kunnen dat er inwendig nog meer kapot is en dan wordt het prijsje alleen maar hoger.Nu is mijn vraag:
moet ik dit allemaal betalen? Want ik kan er niets aan doen dat de bougies afbreken en ik kan er zeker ook niets aan doen het vuil van de afgebroken bougies bij mijn zuiger komt.Ik heb de auto net 2 jaar en toen ik hem kocht is volgens het onderhoudsboekje een grote beurt gegeven waar ook de bougies bij zijn vervangen. Hij heeft anderhalve maand geleden een onderhoudsbeurt gehad en zijn eerste APK. De auto is altijd netjes in onderhoud geweest bij een officiële Ford-dealer. Bedankt dat jullie dit verhaal hebben willen lezen en ik zie graag jullie reacties hierop.GroetjesDimitri