BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Mag een bedrijf mijn alarmsysteem beveiligd hebben met hun eigen toegangscode?

Bijdrage door gebruiker
24-04-2014
7 reacties
Ik heb 4 jaar geleden bij een bedrijf een alarmsysteem gekocht wat ook door hen is geïnstalleerd. Ik heb ook meteen aangegeven dat ik geen gebruik wens te maken van een service-contract. Nu heb ik onlangs de batterijen willen vervangen van alle detectors, maar om dit te kunnen doen zonder allerlei sabotage-meldingen moet ik een monteurscode invullen die alleen bekend is bij de installateur. Ik heb hiervoor met het bedrijf gebeld en die willen de code wel komen resetten/wijzigen, maar dit gaat mij minimaal €95,- kosten.
Mijn vraag: Mag een bedrijf iets wat mijn eigendom is zomaar blokkeren met een eigen pincode en daarvoor ook nog een fors bedrag in rekening brengen om het apparaat voor mij weer toegankelijk te maken?
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.